top of page

ГОСТЯМ

Під час військового стану території Парку обмежені для відвідування!
Dash Line

Дізнатися що таке зонування, для чого воно і що можна, а чого ні в різних зонах національного парку можна прочитавши статтю 21 Закону України "Про природно-заповідний фонду України", або Положення про "Національний природний парк".

100490275_1135461306811878_4310982906924

ВАННЯ

ЗОНУ

265564617_1303048576823930_8153942351843238381_n.png
Зонування
Як дістатися
Що відвідати
Де зупинитися
Правила

ЩО ВІДВІДАТИ

ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ 

"Від «0 км» до Сільпрому" 

Протяжність маршруту - 4,7 км

Карта маршруту
Лиман Бурнас
Інформаційно-туристичний знак-памятка 0

 Маршрут бере початок від інформаційно-туристичного монументального знака-пам’ятника національного парку «0 км Тузлівського пересипу», що встановлений на східному березі лиману Бурнас в межах села Лебедівка. Маршрут пролягає уздовж лиману Бурнас та лісового масиву. На шляху до Сільпрому ви зможете милуватися такими водоплавними птахами як галагаз, крячка, шилодзьобка, одуд, сиворакша, чоботар, баклан та іншими пернатими. Іноді рожеві та кучеряві пелікани прилітають сюди, щоб поласувати рибою. Квітуча скумпія, ароматна акація, дуб, клен, ясен та інші дерева подарують вам затишок та прохолоду, а килим з трав’янистих рослин зачарує різнобарвним цвітом. В лісі можна зустріти кота лісового, дикого кабана, козулю та полохливих зайців, а ввечері почути «пісні» шакалів.

      На цьому маршруті ви пізнаєте багатий і різноманітний світ ветландів національного природного парку «Тузлівські лимани», почуєте про багату історико-культурну спадщину, традиційні види природокористування і такий що вже відійшов в історію – соледобування на лимані Бурнас.

Карта маршруту
Кордон
Орнітологічна вежа
Пелікани
Маяк
Пелікан
Карта маршруту
Пелікани

ЕКОЛОГІЧНА СТЕЖКА 
"Від фазана до пелікана" 

Протяжність стежки - 3,16 км

   Стежка починається від бази відпочинку «Фазан», що знаходиться в межах рекреаційної зони «Катранка» Лиманської об’єднаної територіальної громади і пролягає вздовж лиману Джантшейський. На даному маршруті ви ознайомитесь із рослинністю, яка представлена в основному очеретом, солончаковими заростями і лучними травами заплав. Навесні можна милуватися краєвидом і збирати цілющу ромашку.

     Місцина приваблива особливо бердвотчерам тому, що тут впродовж року перебувають птахи, зокрема в теплий період року - великі скупчення кучерявих пеліканів, чапель, бакланів та іншого птаства, яке дуже полюбляє годуватися та відпочивати тут на мілководді. Цікавим є острівець у формі фазана, споруджений волонтерами нацпарку, для гніздування водоплавних пернатих.

  Що може бути краще, ніж зустрічати схід сонця, вдихаючи неймовірні аромати повітря, насиченого солями Чорного моря і запахом степу, насолоджуючись запашним трав’яним чаєм, спостерігати за сніданком великих і граціозних пеліканів і чапель?

ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ 

"Тузлівська Амазонія" 

Протяжність маршруту - 4,2 км

    Даний маршрут бере свій початок неподалік від рекреаційної зони «Расєйка» Приморської сільської ради Татарбунарського району. Це неймовірна територія за своєю мальовничістю, адже тут поєднуються два лимани, піщаний пересип та Чорне море. Саме ландшафтне розмаїття приваблює численні зграї птахів, які можуть харчуватися та відпочивати на мілководдях лиманів Шагани та Малий Сасик.

    Також ви зможете прогулятися по дивовижно мальовничому узбережжю Чорного моря, що збереглося в первозданному вигляді без жодних антропогенних чинників. Ви можете взяти на пам'ять сувенір – гребінця чи рапану, які довго нагадуватимуть про подорож. Якщо вам пощастить, - побачите дельфінів, найбільших ссавців Чорного моря. Познайомитесь з нелегкою працею рибалок. Почуєте цікаві факти з історії краю, де мешкали войовничі амазонки та ходили Чорним морем козацькі Чайки.

     Цікавим об’єктом є Шаганський (Румунський) Маяк, який впродовж століття вказує шлях мореплавцям.

 Відкрийте для себе дивовижний світ Тузлівської Амазонії!

ДЕ

ЗУПИНИТИСЯ?

Рекреаційна зона «Катранка»

   Під час військового стану території Парку обмежені для відвідування!

    Якщо ви полюбляєте відпочинок на лоні природи і є тими романтиками, які обирають ночівлю в наметі  у якомусь мальовничому місці, ви можете обрати одне з таких на території національного природного парку «Тузлівські лимани». Це може бути затишне місце у лісовому урочищі «Лебедівка»,  територія рекреаційної ділянки «Тузлівська Амазонія», берег одного з лиманів, який припаде вам до душі, або морське узбережжя (окрім  ділянки піщаного пересипу, який включено до заповідної зони). 

УВАГА!

      Якщо ви плануєте відпочинок організованої групи,  вам необхідно заздалегідь звернутися до адміністрації Парку (телефоном, або через Facebook) та УЗГОДИТИ місце таборування та терміни перебування на території Парку.

Рекреаційна зона «Расєйка»

Курортне селище Лебедівка

ПРАВИЛА

  •   Ділянка на якій ви відпочивали, має бути чистою. Сміття заберіть з собою або залиште у спеціально відведених місцях;

  • Дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Розводьте вогнище у спеціально відведених місцях або на спеціальному обладнанні.

  • Бережіть (не знищуйте, не пошкоджуйте) дерева та кущі, трав’яну рослинність. Залиште квіти дикій природі;

  • Ваша присутність має бути безпечною для всіх тварин. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастить, сфотографуйте;

  • Тримайтесь на безпечній відстані від обривів;

  • Дотримуйтесь правил безпечної поведінки на воді;

  • У випадку виявлення порушень, повідомте про це представника Парку.

 

       За нещасні випадки, що стались з вами внаслідок порушення даних Правил або правил особистої безпеки, адміністрація нацпарку не несе відповідальності .

      За порушення правил поведінки та знищення інформаційно-охоронних знаків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

 

"Не беріть з природи нічого, крім відзнятих фотографій.

 Не залишайте нічого, крім слідів ніг.

 Не вбивайте нічого, крім часу."

                       Єлен Скотт

Як до нас дістатися

bottom of page